گچ بری

وقتی صحبت از گچ بری ها به میان می آید اولین چیزی که به ذهن انسان می رسد سقف خانه است. درست هم هست، چرا که در قدیم هم از هنر گچبری برای از سادگی درآوردن سقف ها استفاده می شده است. گچبری های سقف دارای اشکال مختلف و متفاوتی هستند که می توان آن ها را با توجه به چیدمان مبلمان ها و یا حتی سبک دکوراسیونی خانه انتخاب کرد.

استفاده از گچ برای دکوراسیون داخلی و تزیین نمای بیرونی ساختمان سابقه‌ای بسیار طولانی دارد و  به دلیل قیمت مناسب، کاربرد ساده و رنگ پذیری از دیرباز مرسوم بوده است. گچ بری و گچ کاری هنر بریدن، کندن و کاوییدن روی گچ است که در معماری ایران جایگاه ارزشمندی دارد. هنر زیبای گچ بری به سه شیوه قالبی، مهری و از پیش ساخته و با استفاده از ابزار دستی (به شیوه سنتی) مورد اجرا قرار می گیرد. در گچ‌ بری های امروزی علاوه بر به کار گیری گچ، بنا بر درخواست متقاضی، با پتینه کاری و طلاکاری با ورقه های طلا نیز همراه است که نمایی بسیار لوکس و منحصر به فرد در دکوراسیون داخلی ایجاد می کند.

گچبری سقف

یکی از پرکاربردترین مصارف گچبریهای پیش ساخته در سقف است. انواع مختلف طرحها بر روی سقف مورد استفاده قرار میگیرند. گچبری پیش‌ ساخته دور لوستر، آک، اپن یا جزیره آشپزخانه، دورتادور دیوارها، ستون‌ها و سرویس‌های بهداشتی از جمله کاربرد این محصول بر روی سقف‌ها بشمار می‌روند. با توجه به ارتفاع سقف، میزان نور و چراغ‌های درنظر گرفته شده و دکوراسیون داخلی می‌توان از طرح‌های مختلف کلاسیک یا مدرن استفاده کرد. نورمخفی و روشنایی که در میان عناصر گچی ایجاد می‌شود جلوه زیبایی به سقف اتاق‌ها می‌دهد.