موکت

میتوان گفت موکت یکی از انواع کفپوشی است که راحتی زیادی را برایتان بوجود می آورد و شخصیت خاصی به خانه شما می دهد.در گذشته از موکت به عنوان عایق استفاده می کردند تا سطحی گرم را در کف محیط ایجاد کند.اما امروزه موکت، به یکی از اصلی ترین گزینه ها در انتخاب کفپوش در دکوراسیون داخلی تبدیل شده است.

موکت را میتوان در مکان های مختلفی از جمله: اتاق خواب، محل مطالعه، زیر پله، راهرو و فضای نشیمن استفاده کرد. موکت از جنس الیاف جاذب بوده و سرو صدا را کاهش می دهد. باعث می شود اتاق در زمستان گرمتر و در تابستان خنکتر شود.

موکت می تواند از الیاف طبیعی یا مصنوعی ساخته شده باشد که عموما شامل لایه ای از کرک و پرز در قسمت بالایی است. موکت به جهت عایق کردن فضا، ایجاد سطح کف گرم و راحت، کاهش صدا و اصافه کردن رنگ به دکوراسیون منزل استفاده می شود.

مزایای موکت

  • موکت در رنگ ها و طرح های متنوع وجود دارد تا ظاهر و احساسی زیباتر به اتاق یا دکوراسیون خانه شما بدهد.
  • زمانی که از موکت استفاده می کنید زیر پایتان احساس نرمی و گرمی می کنید.
  • موکت جاذب صوت بوده و سر و صدای راه رفتن یا جابجایی وسایل و مبلمان را کاهش می دهد.
  • موکت سطحی امن و مطمئن را بوجود می آورد، از لیز خوردن و زمین خوردن جلوگیری می کند.

معایب موکت

  • آفتاب و نور مستقیم خورشید ممکن است رنگ موکت را کمرنگ کند. ولی انواع موکت هایی که به نور خورشید مقاوم هستند، می توانند برای فضاهایی که در معرض مستقیم آفتاب قرار دارند، استفاده شوند.
  • بافت متراکم موکت، رطوبت، لکه و کپک بیشتری جذب می کند.

[vc_section][vc_row][vc_column width=”1/6″][vc_empty_space][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_gallery type=”image_grid” images=”2735,2736,2737,2738″ onclick=”img_link_large”][/vc_column][vc_column width=”1/6″][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][/vc_section]